Jaunpils Pienotava Jaunpils Pienotava
A/S Jaunpils Pienotava
RU EN LV 中国
Par mums Jaunumi Produkcija Mūsu veikali Receptes Kontakti
Katalogs Katalogs CN ERAF logo Elfla SKĀBĀ KRĒJUMA RAŽOŠANAS OPTIMIZĀCIJA RAŽOŠANAS JAUDAS PALIELINĀŠANA ERAF_02_2016 ERAF LIAA Piena Ceļš
Par uzņēmumu Vēsture Sasniegumi Īstenotie projekti Fotogalerija
Vēsture

Vēsture

Jaunpils piensaimnieku biedrība.

1912. gadā tika dibināta viena no pirmajām piensaimnieku sabiedrībām Latvijā – Jaunpils piensaimnieku biedrība.
Tajā pašā gadā tika uzcelta pirmā pienotavas ēka. Biedrības galvenā ražotā produkcija bija eksporta sviests, siers un tehniskais biezpiens.

1937. gada 16.oktobrī tika iemūrēts pamatakmens esošās Jaunpils pienotavas ēkas būvei.

1938. gadā Jaunpils pienotava svinēja spāru svētkus.Līdz 1939. gadam Jaunpils pienotavā jau bija pabeigti visi celtniecības darbi.Pēc II Pasaules kara pienotava bija izdemolēta un darbi pilnībā atjaunojās tikai 1947. gadā.

Jaunpils pienotava gadu gājumos ir bijusi dažādu lielo kombinātu sastāvā – Rīgas piena kombināta, Jelgavas piena kombināta un Tukuma piena kombināta sastāvā.

2001. gadā uzņēmums atdalījās no citu kombinātu sastāva un izveidojās atsevišķa akciju sabiedrība "Jaunpils Pienotava".

2008. gadā par A/S "Jaunpils Pienotavas" īpašniekiem kļuva lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība (LPKS) "Piena ceļš". Un, lai arī tieši tajā laikā valstī bija sākusies krīze, jaunie akcionāri, pateicoties augstas kvalitātes un regulārām piena piegādēm, nodrošināja pienotavas jaudu pilnīgu noslodzi.

Kopš A/S  "Jaunpils Pienotava" ir meitas uzņēmums LPKS "Piena ceļš", attīstībā tiek investēti līdzekļi, kā rezultātā tiek veikta ražošanas ēku rekonstrukcija, uzstādītas jaunas un modernas ražošanas iekārtas, ir uzceltas jaunas gatavās produkcijas un palīgmateriālu noliktavas.


Par mums Jaunumi Produkcija Mūsu veikali Receptes Kontakti